Jesteśmy członkami:

Jesteśmy członkami: 

 

E-mail: biometan@biometan.org

Telefon: +48 797 560 223

Godziny pracy biura: Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

 

Adres korespondencyjny

Grzybowska 87 Concept Tower

00-844 Warszawa

 

Skontaktuj się z nami

mail: mp@biometan.org

tel. +48 608550931

 

 

biometan@biometan.org

+48 797 560 223

 

  1. pl
  2. en
  3. uk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukończenie rozbudowy planowane jest na drugą połowę 2023 roku. Rozbudowana instalacja będzie również skraplać zarówno biogaz wyprodukowany w Gladö Kvarn, jak i biogaz z zakładu produkcyjnego Scandinavian Biogas Henriksdal w Sztokholmie.

 

Jak podaje Scandinavian Biogas, zaletą skroplonego biometanu jest fakt, że jest on 6 razy gęstszy od sprzężonego gazu, dzięki czemu transport i użytkowanie staje się „znacznie bardziej opłacalne”, co umożliwia sprzedaż produktu w całej Europie.

 

Scandinavian Biogas będzie współpracować z Gasnätet Stockholm w zakresie infrastruktury gazowej oraz ze Stołecznym Zakładem Gospodarki Wodnej i Odpadów Komunalnych w Sztokholmie. Aspektem technologicznym w zakresie skraplania biogazu ma zająć się firma Air Liquide.

 

„Popyt na Bio-LNG wyraźnie rośnie. Bio-LNG jest coraz częściej stosowany w transporcie, ale wierzymy, że w przyszłości pojawi się również w żegludze i przemyśle ciężkim – powiedział Matti Vikkula, dyrektor generalny Scandinavian Biogas.

 

„Rośnie podaż surowców do produkcji biogazu. Dlatego wraz z naszymi partnerami zdecydowaliśmy się zainwestować w tę rozbudowę, dzięki której obiekt w Gladö Kvarn stanie się największym tego typu zakładem w północnej Europie.” - Komentuje Cecilia Hedqvist, dyrektor generalny Gasnätet Stockholm.

 

źródło: https://bit.ly/3HycE2S

 

Powstanie największy zakład produkcji biometanu w Europie Północnej

07 lutego 2022
Wodór Biometan Reforming Metan

Scandinavian Biogas zainwestuje 130 mln złotych w rozbudowę zakładu Gladö Kvarn, co uczyni go największym zakładem bio-LNG w Europie północnej.
Zakład będzie produkować 220 GWh Bio-LNG rocznie, co odpowiada ilości energii 22 mln litrów oleju napędowego. Dla porównania biogazownia w Branicach, za powstanie której jest odpowiedzialne Polskie Stowarzyszenie Biometanu, docelowo ma produkować ok. 50 GWh rocznie. Obecnie zakład Gladö Kvarn wytwarza 80 GWh na rok.