This is text element. Double click this element to edit text. You can change size, position and all other parameters including background, border and many more. You can also enable animation for them so they will appear with selected effect on the page.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak podaje Ministerstwo Gospodarki i Energii w dniu 10 czerwca br. Rząd Federalny Niemiec przyjął Narodową Strategię Wodorową, która jest uzupełnieniem programu ochrony klimatu do 2030 roku. Strategia zapewnić ma globalną i wiodącą rolę kraju w dziedzinie technologii wodorowych, które są niezbędne w rozwoju i zakończeniu transformacji energetycznej. Na spotkaniu wystąpili minister gospodarki i energii, minister środowiska, minister transportu, a także minister edukacji i badań naukowych oraz współpracy gospodarczej i rozwoju.

Przedstawiciele rządu w swoich wystąpieniach podkreślili, że przyjęta strategia ma za zadanie:

  • zapewnić Niemcom pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii wodorowych;
  • promować przede wszystkim „zielony wodór” – pochodzący z odnawialnych źródeł energii;
  • umożliwić rozszerzenie stosowania technologii wodorowych w transporcie na cały kraj, które dzięki projektowi HyLand, (projekt pochłonął już 700 milionów euro - ponad 3,1 mld zł), obecnie wykorzystywane są lokalnie;
  • wspierać i promować badania i wszelkie innowacje z zakresu technologii wodorowych – na ten cel przeznaczono 310 milionów euro do 2023 roku (prawie 1,4 mld zł).

W swoich wypowiedziach ministrowie podkreślali ogromną rolę „zielonego wodoru” w ochronie klimatu, dążeniu do neutralności klimatycznej w 2050 roku, a także w realizacji międzynarodowych celów klimatycznych. Rozwój technologii wodorowych ma też przyczynić się do ożywienia niemieckiej gospodarki po kryzysie, oraz zapewnić nowe miejsca pracy, również poprzez nawiązanie współpracy międzynarodowej.

Źródło: Federalne Ministerstwo Gospodarki i Energii

 

Komunikat dostępny pod adresem: https://www.bmwi.de/Redaktion/DE/Pressemitteilungen/2020/20200610-globale-fuehrungsrolle-bei-wasserstofftechnologien-sichern.html

 

Treść Narodowej Strategii Wodorowej dostępna pod adresem :

https://www.bmwi.de/Redaktion/DE/Publikationen/Energie/die-nationale-wasserstoffstrategie.html

 

23 czerwca 2020


Strategia Wodorowa Niemiec

  1. pl
  2. en
  3. uk

 

biometan@biometan.org

+48 797 560 223

Polityka Prywatności Stowarzyszenia

Skontaktuj się z nami

mail: biometan@biometan.org

tel. +48 797 560 223

 

 

 

Email: biometan@biometan.org

Telefon: +48 797 560 223

Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

Biuro w Warszawie:

Jana Pawła II 70/2

00-175 Warszawa

 

Jesteśmy członkami:

Jesteśmy członkami: