Jak podaje Ministerstwo Gospodarki i Energii w dniu 10 czerwca br. Rząd Federalny Niemiec przyjął Narodową Strategię Wodorową, która jest uzupełnieniem programu ochrony klimatu do 2030 roku. Strategia zapewnić ma globalną i wiodącą rolę kraju w dziedzinie technologii wodorowych, które są niezbędne w rozwoju i zakończeniu transformacji energetycznej. Na spotkaniu wystąpili minister gospodarki i energii, minister środowiska, minister transportu, a także minister edukacji i badań naukowych oraz współpracy gospodarczej i rozwoju.

Przedstawiciele rządu w swoich wystąpieniach podkreślili, że przyjęta strategia ma za zadanie:

  • zapewnić Niemcom pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii wodorowych;
  • promować przede wszystkim „zielony wodór” – pochodzący z odnawialnych źródeł energii;
  • umożliwić rozszerzenie stosowania technologii wodorowych w transporcie na cały kraj, które dzięki projektowi HyLand, (projekt pochłonął już 700 milionów euro - ponad 3,1 mld zł), obecnie wykorzystywane są lokalnie;
  • wspierać i promować badania i wszelkie innowacje z zakresu technologii wodorowych – na ten cel przeznaczono 310 milionów euro do 2023 roku (prawie 1,4 mld zł).

W swoich wypowiedziach ministrowie podkreślali ogromną rolę „zielonego wodoru” w ochronie klimatu, dążeniu do neutralności klimatycznej w 2050 roku, a także w realizacji międzynarodowych celów klimatycznych. Rozwój technologii wodorowych ma też przyczynić się do ożywienia niemieckiej gospodarki po kryzysie, oraz zapewnić nowe miejsca pracy, również poprzez nawiązanie współpracy międzynarodowej.

Źródło: Federalne Ministerstwo Gospodarki i Energii

 

Komunikat dostępny pod adresem: https://www.bmwi.de/Redaktion/DE/Pressemitteilungen/2020/20200610-globale-fuehrungsrolle-bei-wasserstofftechnologien-sichern.html

 

Treść Narodowej Strategii Wodorowej dostępna pod adresem :

https://www.bmwi.de/Redaktion/DE/Publikationen/Energie/die-nationale-wasserstoffstrategie.html

 

23 czerwca 2020


Strategia Wodorowa Niemiec

  1. pl
  2. en
  3. uk

 

biometan@biometan.org

+48 797 560 223

Polityka Prywatności Stowarzyszenia

Skontaktuj się z nami

mail: biometan@biometan.org

tel. +48 797 560 223

 

 

 

Email: biometan@biometan.org

Telefon: +48 797 560 223

Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

Biuro w Warszawie:

Jana Pawła II 70/2

00-175 Warszawa

 

Jesteśmy członkami:

Jesteśmy członkami: