This is text element. Double click this element to edit text. You can change size, position and all other parameters including background, border and many more. You can also enable animation for them so they will appear with selected effect on the page.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 7 lipca 2020 roku odbyła się konferencja z udziałem ministra klimatu Michała Kurtyki i wiceministra Ireneusza Zyski, której głównym tematem było wyznaczenie celów „Strategii Wodorowej Polski do 2030 r.”. Ponadto podczas spotkania przedstawiciele resortu klimatu wraz z najważniejszymi spółkami sektora energetycznego i transportowego podpisali list intencyjny o ustanowieniu partnerstwa na rzecz budowy gospodarki wodorowej i zawarcia sektorowego porozumienia wodorowego.

 

Minister klimatu poinformował o rozpoczęciu prac nad polską strategią wodorową, która opierać ma się o:

  • stworzenie łańcucha wartości dla niskoemisyjnych technologii wodorowych;

  • wzmocnienie roli wodoru w budowaniu polskiego bezpieczeństwa energetycznego;

  • wdrożenie wodoru jako paliwa transportowego;

  • przygotowanie nowych regulacji dla rynku wodoru.

 

Minister podkreślił, że rozwój sektora wodorowego w najbliższej dekadzie może przyczynić się do ograniczenia przez Polskę emisji gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń do atmosfery, w szczególności z sektora transportowego. Ponadto zapowiedział, że Ministerstwo Klimatu będzie starało się zapewnić jak najlepsze warunki dla rozwoju i inwestowania w technologie wodorowe w Polsce.

 

Projekt Strategii ma trafić do konsultacji publicznych już jesienią bieżącego roku, a do końca roku zostanie skierowany do rozpatrzenia przez Radę Ministrów.

 

Źródło: Ministerstwo Klimatu

Treść komunikatu dostępna pod  adresem: https://www.gov.pl/web/klimat/podpisanie-listu-intencyjnego-o-ustanowieniu-partnerstwa-na-rzecz-budowy-gospodarki-wodorowej

09 lipca 2020


Strategia Wodorowa Polski do 2030

  1. pl
  2. en
  3. uk

 

biometan@biometan.org

+48 797 560 223

Polityka Prywatności Stowarzyszenia

Skontaktuj się z nami

mail: biometan@biometan.org

tel. +48 797 560 223

 

 

 

Email: biometan@biometan.org

Telefon: +48 797 560 223

Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

Biuro w Warszawie:

Jana Pawła II 70/2

00-175 Warszawa

 

Jesteśmy członkami:

Jesteśmy członkami: