This is text element. Double click this element to edit text. You can change size, position and all other parameters including background, border and many more. You can also enable animation for them so they will appear with selected effect on the page.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wokół tematu wykorzystania wodoru jako paliwa, w Unii Europejskiej toczy się gorąca dyskusja. Ma on stać się środkiem do realizacji tzw. Zielonego Ładu. Do produkcji czystego wodoru niezbędne są inne paliwa, jak choćby gaz ziemny, który ma w Brukseli wielu przeciwników.

 

Niedawno Komisja Europejska ogłosiła unijną strategię wodorową. Składają się na nią inwestycje, regulacje prawne i prace badawcze. Zamiarem jest, aby wodór zdominował wszystkie energochłonne gałęzie przemysłu a także sektory zależne od węgla.

 

Aktualnie w gospodarce dominuje tzw. wodór „szary” czyli taki, do którego produkcji wykorzystywane są paliwa kopalne. Z oczywistych względów Unia Europejska nie jest zainteresowana finansowaniem takich technologii. W związku z tym aktualnie poszukuje się możliwości dla rozwoju produkcji „zielonego” wodoru.

 

Na ostatnim posiedzeniu komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego odbyła się dyskusja poświęcona m.in. technologiom wodorowym. Podczas tego posiedzenia wskazano, że problemem w rozwoju paliwa wodorowego będzie dystrybucja i bardzo wysokie koszty nowych rurociągów wodorowych. Konieczne będzie zatem wykorzystanie istniejącej infrastruktury gazowej. Komisja Europejska jeszcze tego lata ma opublikować kryteria w tej sprawie. Można się więc spodziewać, że duża część środków przeznaczonych na dostosowanie istniejącej infrastruktury do produkcji i dystrybucji wodoru trafi do Polski.

 

Źródło: wnp energetyka

Treść całego artykułu dostępna pod adresem: https://www.wnp.pl/energetyka/wodor-paliwo-przyszlosci-napedzane-gazem,406851.html

 

16 lipca 2020


Wodór - paliwo przyszłości z gazu

biometan biogaz autobus
  1. pl
  2. en
  3. uk

 

biometan@biometan.org

+48 797 560 223

Polityka Prywatności Stowarzyszenia

Skontaktuj się z nami

mail: biometan@biometan.org

tel. +48 797 560 223

 

 

 

Email: biometan@biometan.org

Telefon: +48 797 560 223

Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

Biuro w Warszawie:

Jana Pawła II 70/2

00-175 Warszawa

 

Jesteśmy członkami:

Jesteśmy członkami: