Jesteśmy członkami:

Jesteśmy członkami:

 

Email: biometan@biometan.org

Telefon: +48 797 560 223

Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

Adres:

Jana Pawła II 70/2

00-175 Warszawa

 

Skontaktuj się z nami

mail: mp@biometan.org

tel. +48 608550931

 

 

Polityka Prywatności Stowarzyszenia

biometan@biometan.org

+48 797 560 223

 

  1. pl
  2. en
  3. uk
biometan biogaz autobus

Z biometanem na drodze do ekologicznego transportu

13 lipca 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 8 lipca 2020 roku odbył się webinar „In the fast lane with biomethane in transport” zorganizowany przez European Biogas Association (EBA) oraz Natural & bio Gas Vehicle Association (NGVA Europe), w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć jako słuchacze.

 

Podczas spotkania przedstawiciele obu stowarzyszeń podkreślali, że sektor transportu od 2014 roku jest jedynym, w którym emisje GHG wciąż rosną, a związku z tym Europa potrzebuje łatwo dostępnych rozwiązań, które zapewniłyby możliwość dekarbonizacji transportu. Zauważono, że biometan jest aktualnie jedynym zrównoważonym i zaawansowanych paliwem, które pozyskać można w łatwy sposób. Ponadto charakteryzuje się bardzo dobrymi wynikami w procesie analizy cyklu życia tzw. life cycle assessment,  a jego produkcja wpisuje się w model gospodarki o obiegu zamkniętym.

 

W webinarium wzięli także udział prelegenci z Francji, Holandii oraz Włoch, którzy przedstawiali możliwości rozwoju biometanu jako paliwa w transporcie, oraz wskazywali działania jakie podejmuje się w ich krajach.

 

Prelegenci wskazali, że dużą wagę przywiązuje się do tego aby pojazdy takie jak autobusy miejskie czy samochody ciężarowe przemierzające znaczne odległości były napędzane gazem - CNG, a w kolejnym kroku by gaz ten był paliwem odnawialnym tzw. Bio-CNG.

 

Na koniec prelegenci podkreślili, że zastosowanie biometanu w transporcie jest niezwykle obiecującą strategią na dekarbonizację sektora transportowego w Europie i jest działaniem, które w dużym stopniu przyczyni się do osiągania neutralności klimatycznej, którą zakłada Europejski Zielony Ład.

 

Linki do wydarzenia :

https://www.ngva.eu/events/webinar-in-the-fast-lane-with-biomethane-in-transport/

https://www.europeanbiogas.eu/webinar-in-the-fast-lane-with-biomethane-in-transport/