This is text element. Double click this element to edit text. You can change size, position and all other parameters including background, border and many more. You can also enable animation for them so they will appear with selected effect on the page.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 8 lipca 2020 roku odbył się webinar „In the fast lane with biomethane in transport” zorganizowany przez European Biogas Association (EBA) oraz Natural & bio Gas Vehicle Association (NGVA Europe), w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć jako słuchacze.

 

Podczas spotkania przedstawiciele obu stowarzyszeń podkreślali, że sektor transportu od 2014 roku jest jedynym, w którym emisje GHG wciąż rosną, a związku z tym Europa potrzebuje łatwo dostępnych rozwiązań, które zapewniłyby możliwość dekarbonizacji transportu. Zauważono, że biometan jest aktualnie jedynym zrównoważonym i zaawansowanych paliwem, które pozyskać można w łatwy sposób. Ponadto charakteryzuje się bardzo dobrymi wynikami w procesie analizy cyklu życia tzw. life cycle assessment,  a jego produkcja wpisuje się w model gospodarki o obiegu zamkniętym.

 

W webinarium wzięli także udział prelegenci z Francji, Holandii oraz Włoch, którzy przedstawiali możliwości rozwoju biometanu jako paliwa w transporcie, oraz wskazywali działania jakie podejmuje się w ich krajach.

 

Prelegenci wskazali, że dużą wagę przywiązuje się do tego aby pojazdy takie jak autobusy miejskie czy samochody ciężarowe przemierzające znaczne odległości były napędzane gazem - CNG, a w kolejnym kroku by gaz ten był paliwem odnawialnym tzw. Bio-CNG.

 

Na koniec prelegenci podkreślili, że zastosowanie biometanu w transporcie jest niezwykle obiecującą strategią na dekarbonizację sektora transportowego w Europie i jest działaniem, które w dużym stopniu przyczyni się do osiągania neutralności klimatycznej, którą zakłada Europejski Zielony Ład.

 

Linki do wydarzenia :

https://www.ngva.eu/events/webinar-in-the-fast-lane-with-biomethane-in-transport/

https://www.europeanbiogas.eu/webinar-in-the-fast-lane-with-biomethane-in-transport/

 

13 lipca 2020

Z biometanem na drodze do ekologicznego transportu

biometan biogaz autobus
  1. pl
  2. en
  3. uk

 

biometan@biometan.org

+48 797 560 223

Polityka Prywatności Stowarzyszenia

Skontaktuj się z nami

mail: biometan@biometan.org

tel. +48 797 560 223

 

 

 

Email: biometan@biometan.org

Telefon: +48 797 560 223

Godziny pracy: Poniedziałek - Piątek 8.00 - 16.00

Biuro w Warszawie:

Jana Pawła II 70/2

00-175 Warszawa

 

Jesteśmy członkami:

Jesteśmy członkami: